ערוץ ההיסטוריה

אודות הערוץ


ערוץ ההיסטוריה הוא ערוץ טלוויזיה אמריקאי העוסק בידע ובהעשרה, המתמחה בתוכניות אודות אירועים ותהליכים היסטוריים. בחלק מהתוכניות משולבים ראיונות עם היסטוריונים, עדויות מהשטח וטכנולוגיית מחשב מתקדמת המאפשרת לשחזר אירועים מהעבר.

במהלך השנים שידר ערוץ ההיסטוריה הפקות רבות שעשו שימוש בטכנולוגיה מתקדמת של אנימציה CGI המשחזרת את הקרבות ההיסטוריים. בנוסף לכך מציג הערוץ גם סדרות העוקבות אחר ההיסטוריה של עולם החי, כמו "אבולוציה: קרב הישרדות" ו"דינוזאורים – הקרב האחרון", לצד סדרות בנושאי דת, פיזיקה, אסטרונומיה ואקולוגיה.

היסטוריה צבאית
כחלק ממערך השידורים הבינלאומי של ערוץ ההיסטוריה החלה חברת A&E לשדר ערוץ היסטוריה מיוחד בארצות הברית. ערוץ זה מתמחה בתוכניות הסוקרות את הרגעים הגדולים מהקרבות ההיסטוריים לצד ביוגרפיות על מצביאים, אנשי צבא, מרגלים וחיילים. במסגרת השקת הערוץ העלה ערוץ ההיסטוריה מבחר תוכניות מקור חדשות, המעניקות לצופה מבט על הקרבות ההיסטוריים באמצעות טכנולוגיה מתקדמת, המשחזרות את המהלכים הצבאיים והאסטרטגיים בשדה הקרב. תוכניות אלו שולבו גם בלוח השידורים של ערוצי ההיסטוריה הרגילים ברחבי העולם. בין התוכניות שזכו להצלחה בערוץ: "300: הקרב האחרון", "קרבות האוויר הגדולים בהיסטוריה", "אש על המים" ו"הלוחמים השחורים ב-D דיי" ועוד – ששודרו גם בערוץ ההיסטוריה הישראלי.