טום וג'רי

Live

אודות הערוץ


טום וג'רי (באנגלית: Tom and Jerry) היא סדרת סרטי אנימציה קצרים קומיים שנוצרו על ידי חברת האנה-ברברה עבור מטרו גולדווין מאייר בשנות ה-40, ה-50 ושנות ה-60 של המאה ה-20. במקור הייתה הסדרה אמורה להיות מוקרנת בקולנוע. הסרטים הקצרים זכו להצלחה רבה, וכמה מהם אף זכו בפרס אוסקר ונוצרו תוכניות טלוויזיה על טום וג'רי המוקרנות עד היום.


הסרטונים עצמם מספרים על טום (תומאס) החתול שמנסה לרדוף ולתפוס את ג'רי העכבר בלי הצלחה, ונקלע לצרות (לעיתים עם הבולדוג ספייק).


טום וג'רי כיכבו גם בסרטים מצוירים באורך מלא. ב-1953 הם שחו לצידה של אסתר ויליאמס בסרט "מסוכן כשרטוב". ב-1992 יצא לאקרנים הסרט הראשון באורך מלא בכיכובן של הדמויות, טום וג'רי: הסרט. בעשור הראשון של המאה ה-21 הופיעו טום וג'רי בסרטים נוספים שהופצו על ידי חברת האחים וורנר, בהם: טום וג'רי: טבעת הקסמים, טום וג'רי: אגדת מפצח האגוזים, טום וג'רי: המהירים והשעירים, טום וג'רי: זינוק למאדים, טום וג'רי פוגשים את שרלוק הולמס, טום וג'רי והקוסם מארץ עוץ וטום וג'רי: רובין הוד והעכבר העליז.


טום וג'רי הוצגו גם כילדים בתוכנית "טום וג'רי: דור ההמשך" שבה הופיעו גם דמויות הכלב דרופי וספייק הבולדוג.


בשנת 2004 יצאו DVD הכוללים פרקים מהסדרה וקלטות וידאו.


תוכניות טלוויזיה בכיכובם של טום וג'רי שודרו בישראל בערוץ הילדים, הערוץ הראשון וCartoon Network, ומשודרות בערוץ ג'וניור.


בשנות השישים פרצה שרפה גדולה באולפני MGM אשר השמידה את כל העותקים המקוריים של סרטי טום וג'רי ושל שאר הסרטים של אולפני MGM. עם זאת, כמה שנים קודם הוציא האולפן את הסרטונים של טום וג'רי מחדש עם קטעי פתיח מחודשים, העותקים האלה ניצלו ואלה העותקים אשר משודרים כיום בטלוויזיה.